Erkeklerde Ereksiyon Sorunu

Erkeklerde yaşanan erektil disfonksiyon sorunu, penisin yeterli oranda sertleşememe ve cinsel ilişkiyi başlatamayarak devam ettirememe nedeni olarak görülebilmektedir. Son yıllarda ortaya çıkan tedavi yöntemleri kapsamında daha da kesin sonuçlar ortaya çıkmaya başlamıştır.

Erkeklerin normal yaşantılarında ara sıra sertleşmeme problemleri yaşadıkları dönemler görülebilmektedir. Ancak 40 yaşının altında olan erkeklerde kalıcı bir sertleşme problemi nadir olarak görülmektedir. Ancak bu durum ve risk ortamı yaşın ilerlemesiyle beraber giderek daha da artış gösterebilecektir. 70 yaşına gelindiğinde erkeklerin %65’inde sertleşme sorunu görülebilecektir. Kişilerin hayatlarında var olan değişimler ve geçirmiş oldukları rahatsızlıklardan ötürü ereksiyon olamama durumu görülebilmektedir. Bu yüzden kişilerin bu konuya kendilerini hazırlıklı hissetmeleri gerekmektedir.

Kişilerin hayatlarında yaşlılıktan ötürü görülen değişimler nedeniyle her zaman sertleşme problemi yaşamaları söz konusu olmamaktadır. Dokunarak sertleşme durumu bu yaşlarda görülmekte ancak penisteki sertlik derecesinde de azalma görülebilecektir. Aynı zamanda da cinsel ilişki esnasında dikkatin dağılması da anlık olarak sertleşme kaybına neden olabilecektir. cinsel ilişki sıklığının azalması ve kişilerin eskisi kadar aktif olamaması durumu görülse de aynı oranda tatmin olmaları durumu görülebilecektir. Bu durum da erkeklerin kendilerini daha da iyi hissetmeleri açısından son derecede önemli bir yer tutmaktadır.

Ereksiyon problemlerine bağlı olarak farklı farklı nedenler görülebilmektedir. Kişilerin ilerleyen yaşlarında hayatını daha da sağlıklı bir şekilde sürdürmeye dayalı programlamalar içerisine girmeleri de önem teşkil edecek bir konumda yer almaktadır. Sağlığın korunması ve hayatın planlı bir çizgide ilerlemesi ereksiyon sorununun önüne geçebilmek adına etkilidir. Düzenli bir şekilde beslenerek egzersiz yapmak da oldukça dikkat edilmesi gereken konudur. Kötü alışkanlıklardan uzak durmak da ereksiyon sorunu yaşamamak adına önemlidir. Sağlığın ön planda tutulması da ereksiyon probleminin var olan riskinin ortadan kaldırılması ve ertelenmesi konusunda da önemli bir yerde bulunmaktadır. Bu şekilde kişilerin aradıkları cinsel yaşantıya ulaşmaları konusunda da etkili bir detay olarak ifade edilmektedir. Bu nedenler baz alındığında risk grubunun dışında kalmak ve genel olarak kişilerin cinsel hayatlarını olumlu yönde etkilemek adına da önemli bir yerde bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir