Erken Boşalma Nedir?

Erken boşalma sorunu, erkeklerin genel olarak yaşadıkları bir durum olarak görülmektedir. Cinsel ilişkinin başladığından hemen sonrasında hatta birleşme öncesinde meydana gelmesinde ciddi bir problem yaratabilecektir. Kişilerin cinsel hayatlarını bitirebilme raddesine getirebilecek olan bu durum kişileri olumsuz yönde etkileyebilecektir. Normal boşalma değerleri kişiden kişiye değişebilecek olsa da ilişkinin hemen başlangıcında böyle bir problem yaşanması da tedavi edilmesi gereken bir konudur. Erkeklerin ya da partnerlerinin tatmin edilmesinden önceki süre zarfındaki boşalma durumu da erken boşalma olarak tanımlanmaktadır. Aynı zamanda da genç ve cinsel ilişki yaşamamış erkekler de bu konuda incelenerek, yeterli zamanda sertlik durumlarına bakılmaları gerektiği de devamlı olarak görülebilecektir.

Erken boşalmaların tedavisi ilaç ya da cerrahi müdahaleler doğrultusunda gerçekleşmemektedir. Daha çok erken boşalmanın önlenmesine dayalı tekniklerin öğretilmesine dayanmaktadır. Davranış tedavisi olarak ifade edilen erken boşalma sorununu gideren durumlar kısa sürede bu problemi ortadan kaldırma konusunda da etkili bir halde bulunabilecektir. Boşalma durumunun kontrol edilmesini sağlamak adına geciktirici ilaçlar ve kremler de tercih edilebilecektir. Cinsel ilişkilerin başlangıç evresinde bu ilaçların kullanılması önemli ölçüde katkı sağlayabilecektir. Aynı zamanda da ilişkilerin süresinin uzatılması ve her iki tarafın da bu birleşmelerden haz almalarını sağlamak adına da önemli bir yer tutmaktadır. Olumlu sonuçlar almak adına da önemli bir yerde bulunan detaylar arasında da sayılabilecek düzeyde de bulunabilecektir.

Erken boşalma sorunu sadece erkekleri olumsuz etkileyen bir durum değildir. Aynı zamanda da partnerlerin cinsel tatmin durumunu da etkilemektedir. Tedavisi mümkün olan bu hastalığı birkaç seansta giderebilmek söz konusu olabilmektedir. Tedavi seçenekleri hakkında gereken bilgilere sahip olmak için uzman ürologlarla iletişime geçerek, ayrıntılı detayları öğrenmek gerekmektedir. İzlenecek yolları ve sorunun kaynaklarını öğrenebilmek adına da bu yol izlenebilecektir. Erken boşalma problemini gidermek isteyen erkeklerin bu yolu izleyerek, eski performanslarına dönebilmeleri muhtemel bir durumdur. Bu sayede de cinsel hayatlarını yeniden eski haline getirebilecekler ve tedavi süreçlerinde etkili bir cinsel hayata da sahip olabileceklerdir. Aynı durumun tekrar yaşanması halinde de gereken tedavi yöntemlerine yöneleceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir