Libido Nasıl Yükseltilir?

Erkeklerdeki testesteron hormonu seviyesi cinsel isteği tetikleyen durumların başında yer almaktadır. Aynı zamanda da bu hormon sayesinde metabolizma, ruh hali ve enerji kontrolünü gerçekleştirmek de söz konusu olabilmektedir. Söz konusu hormona bağlı düşüklük hallerinde hem erkeklerin hem de kadınların cinsel hayatlarının sekteye uğraması ve libidolarında düşüklüklerin görülmesine neden olabilecektir. Bu sorunu aşmak adına farklı farklı yollar izlenebilecektir.

Kişilerin düzenli egzersiz durumlarına ağırlık antrenmanlarını da eklemeleri gerektiği ifade etmektedir. Yağ yakma durumunun kişilerin kendilerine olan güvenlerini yerine getirmede etkili olacağından dolayı bu yol izlenmelidir. Aynı zamanda da vücutlarıyla daha da ilişkili olan kişilerin libido problemlerini aşmaları gibi bir sonuç elde etmeleri söz konusu olabilecektir.
Gıda ürünlerinin tercih edilmesi de cinsel isteğin arttırılması konusunda önemli bir detaydır. Bazı besin kaynaklarının testesteron seviyesi üzerinde direkt olarak etkisi yer almaktadır. Kereviz ve çikolata tercihleri erkeklerin ve kadınların cinsel isteklerini arttıran özelliği içinde barındırmaktadır. Bunun yanı sıra sadece erkeklerin isteklerini arttıracak olan istiridye de tercih edilebilecektir. Aynı zamanda da kabak çekirdeği de çok sayıda çinko içermesinden ötürü testesteron miktarını arttıracak ve cinsel haz duygusunun gelişmesinde de etkili bir yer tutabilecektir.

Kişilerin gündelik hayatlarının stresinden uzaklaşmaları gerektiği de her zaman önem arz eden bir konudur. Aynı zamanda da kalitesiz uyku da cinsel isteksizlik yaratabilmektedir. Kişilerin düzensiz uyumaları durumunda hormonları düzensiz hale gelecektir. Bu yüzden libido düşüşü söz konusu olabilecektir. Öte yandan alkol kullanımı da bu yönde tetikleyici olan hususlar arasında sayılabilecektir.

Bazı gıda ürünlerinin içerisinde afrodizyak bulunmaktadır. elma suyu, kimyon, tarçın, kahve ve karanfil bu yönde var olan ürünler arasında sayılabilmektedir. Kahve cinsel isteksizliği en etkili biçimde giderebilecek olan ürün olarak sayılabilmektedir. Bu aşamada kişilerin tercih edebileceği kolaylıkla ulaşabileceği konumda da bulunabilmektedir. Öte yandan kişilerin dengeli beslenmeleri ve zararlı alışkanlıklardan uzak durmaları da libidolarına dair kayıplar yaşamamalarını sağlayabilecektir. Bu yönde hareket etmeleri sayesinde de herhangi bir problem yaşamaları söz konusu olmayacak olan bir durumdur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir